A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja
1947-ben, február 25-én tartóztatták le a szovjet megszálló hatóságok Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát, jóllehet a politikust országgyűlési képviselő lévén védte mentelmi joga. Az akció a kommunistáktól még távolságot tartó erők megfélemlítését szolgálta, egyben megnyitotta az utat Nagy Ferenc miniszterelnök májusi eltávolítása előtt is.
A kommunista-szocialista pártállamok erőszakszervezetei a vezető kommunista-szocialista pártok vezetőinek tervei és parancsai alapján üldözték mindazokat, akik ellenálltak az emberi természettel szemben kitalált ateista-kommunista-szocialista ideológiának. Megsemmisítésre ítélték mindazokat, akik nem fogadták el a perverz kommunista elméleteket, mást gondoltak a buta kommunista értékekről, megkérdőjelezték a kommunista komiszárok, politikai tisztek, párttitkárok borgőzös, buta és idétlen hazugságait, rámutattak a kommunisták bűneire, visszaéléseire.
Világviszonylatban 100 millió ember halálát okozta a vörös démon, a kommunista-szocialista eszme jegyében elkövetett gyilkosságok, kínzások, deportálások összessége. A Kelet-Európai kommunista országokban, a Szovjetuniót kivéve, szinte név szerint, történészi pontossággal kimutatható 1 millió ember halála a kommunista érában.
Az 1917-es bolsevik orosz forradalom NEP programja 1924-ig csak Oroszországban 2 millió civil áldozatot hozott. A Magyar Tanácsköztársaság Kun Béla- Szamuely Tibor- Garbai Sándor és társai fémjelezte Lenin-fiúk és vörös terrorista bandái a „dicsőséges 133 nap" alatt több ezer ártatlan civilt öltek meg. Az aljadét nyilasok rémuralma után következő szovjet megszállás gyümölcsei, az átkeresztelt nyilas banditák csoportjai, immár a kommunista ideológia égisze alatt, kommunistaként 1956-ig ezerszámra küldték Gulágra és hazai büntető táborokba a magyarok ezreit, végeztek ki évente ezerszámra politikai foglyokat.
„Kádár-apánk" pribékjei mintegy 32 ezer pert terveztek a forradalmat megtorlandóan, ebből hozzávetőleg 22 ezret le is folytattak, amelyeknek jogerős bírói ítélet lett a vége, kivégzettek százaival.
A nemzetközi kommunista gyilkolási rekord egyedülálló. Sztálintól-Mao-cetungig, folytatva a vörös khmerekig, a kínai és a kubai kommunista diktátorok gyilkolásáig, vegyítve kisebb kommunista országok és „felszabadító" szerveztek öldökléséig, biztos tény: a kommunista-szocialista eszme jegyében a homo sapiens történetében egyedülálló módon, százmillió embert öltek meg! A kommunizmus legundorítóbb ellentestvére, a tömeggyilkos fasizmus sem tudott ennyi áldozatot produkálni („csupán" 20 milliót), szerencsére nem is volt annyi idejük rá, mint az ötágú kommunista vörös csillagot imádóknak.
A kommunizmus áldozatai nem csak a legyilkoltak voltak. Ma is élnek az áldozatok leszármazottai, akik genetikusan is hordozzák a szörnyűségek emlékét. A legszörnyűbb, hogy az elítélt, elhurcolt „osztályidegenek, kulákok, vitézek, burzsujok, népellenségek" családját is elhurcolták, megbélyegezték vagyonukat elvették. Kelebia-Vitéztelep esetében is mindez igaz volt: a vitézeket megölték, bebörtönözték, házaikat szétrabolták, felgyújtották, leszármazottaikat megbélyegezték, elüldözték. A kommunizmus áldozata lett Kelebia-Vitéztelep is. Ez a virágzó állami település 1949-ben eltűnt végleg, helyén Európa legelmaradottabb tanyás települési rendszerét alkották meg szocialista módszerrel: nincstelen, fél-analfabéta és bevándorolt agrárdolgozókkal. Ezt az életképtelen és elmaradott, halálra ítélt életmódformát maga az idő emésztette fel...
Iskola, templom, tanító és pap nélkül, Szent László lovagkirály védőszentünk nem akart őrködni a vitéztelepi romokon...enyészetté lett a hős katonák otthona, hasonlatosan a Kelebia-Vitéztelep helyén egykor elterülő szarmata-hun földvár tölgyfa palotáihoz és erősített bástyáihoz...
A kommunizmus nem gyerekjáték, ez a kíméletlen emberellenes eszme: ölt, pusztított, nyomorba döntött, kábított, kísértett... és mai is kísért,... hívei előmerészkednek itt, ott...
A kommunizmus áldozatainak emlékére fogadjuk meg: nem engedjük a vörös szörnyet ismét megerősödni!
K.K.